Djelatnici Međimurske prirode – Javne ustanova za zaštitu prirode dolaskom proljeća sve veći broj radnih dana odrađuju na terenu sa zadatkom provedbe različitih monitoringa. Nadzor u sektoru zaštite prirode provodi se ciljano s namjerom praćenja stanja biljnih i životinjskih vrsta, staništa i stanišnih tipova. Pri tome se koriste različite znanstvene metode, a prikupljeni podaci i obrađeni podaci, po završetku monitoringa dostupni su svim sudionicima i dionicima u sustavu zaštite prirode i istraživačima.

Opažanja na terenu bilježe se između ostalog i fotografskim aparatima, tako da se sve dokumentira. Fundus i arhiv fotografija s terena i s autorskim potpisom djelatnika Međimurske prirode osim što je brojčano velik, sadržajno je obilježen brojnim zanimljivostima. Dio prikupljenog fotografskog materijala bit će od travnja 2025. godine predstavljen u Centru za posjetitelje Med dvemi vodami. Na ulazu u Centra kod info pulta, na televizijskom ekranu predstavljat će se izložbe dokumentarističkih fotografija koje su napravili djelatnici Međimurske prirode.

Serijal je nazvan Zelena špijunaža jer svaki odlazak u prirodu ujedno predstavlja i lov na zanimljive kadrove, opažanja stanja vrsta …Što je špijunsko oko vještije, s terena stižu atraktivniji kadrovi. U prvom izložbenom serijalu predstavljeni su radovi Mihaele Mesarić, stručne voditeljice. Motivi krajobraza, proljetnice, ptice u letu…tek dio su njezinih motiva. Posjetitelji Centra Med dvemi vodami pozvani su kod svog dolaska u Križovec, razgledati stalni postav galerija Mura i Drava te novu digitalnu izložbu. Autori fotografija izmjenjivat će se u dvomjesečnom ritmu. Centar je otvoren radnim danom od 8 do 15 sati te subotom od 10 do 18 sati.

logo izlozba zelena spijunaza
Digitalnu izložbu fotografija prati naziv Zelena špijunaža i prigodan logotip

 

 

 Zelena spijunaza - izlozba fotografija Mihaela Mesaric